Odpoczynek pod Warszawą

Żyjemy coraz szybciej, coraz większy natłok obowiązków, znajomych i technologi nie pozwala nam nawet na chwilę odpoczynku. Osaczeni „dobrami” współczesnego świata zapominamy jak wygląda prawdziwy relaks, a nasze organizmy dopominają się powrotu do natury. Mieszkańcy wsi mają ten komfort wyciszenia i uspokojenia na co dzień. Zupełnie inaczej ma się sytuacja w dużych miastach, które ciągną się kilometrami a zabetonowany świat odciska negatywny ślad zarówno na zdrowiu psychicznym jak i fizycznym. Przykładem jednego z takich miast jest stolica. Ciągle tętniące życiem miasto wymusza nieustanną aktywność i kusi atrakcjami. Więc co zrobić aby wypocząć? Najlepiej zdecydować się na odpoczynek pod Warszawą.

Powrót do natury

Dla wielu zagorzałych „mieściuchów” może to być jeden z trudniejszych kroków, bowiem nie jest łatwo zerwać z nawykami, nawet jeśli są bardzo złe. Wielu z nas nie wyobraża sobie aby zrezygnować z internetu czy chociażby komórki, która praktycznie jest już na tyle osobistą rzeczą, iż jej obsługę uczy się kilkuletnie dzieci, a dawanie im telefonu tłumaczymy jako wzmocnienie bezpieczeństwa i możliwość kontaktu z pociechą. Po części jest to prawdą, ale z drugiej strony uzależniamy kolejne pokolenia od technologi która sumarycznie nam szkodzi, i w połączeniu z zanieczyszczonym powietrzem i stresem daje negatywne skutki. Nikogo tutaj nie chcemy namawiać do rezygnowania z techniki, ani przywilejów świata cywilizowanego, a wręcz przeciwnie, w Skalnym Domu Ksawerów dajemy naszym gościom możliwość pełnego wypoczynku wraz z wszystkimi przywilejami do jakich jesteśmy przyzwyczajeni.

Odpoczynek pod Warszawą

Sześćdziesiąt minut drogi od Warszawy powietrze jest zupełnie inne. Tak niewielka odległość wystarczy aby spotkać się z przyrodą w pełnym jej uroku. W Ksawerowie Nowym mieści się urocza willa otoczona pięknym ogrodem przez który przepływa rzeczka, mostkiem i łódką do dyspozycji gości. Przy domu znajduje się taras z basenem, zadaszenie na samochody i drewno, a nawet do zabaw przy brzydkiej pogodzie.
Dom ma powierzchnię 200m2, znajdują się w nim dwie łazienki, sauna, jadalnia połączona z salą kominkową, przestronne, pięknie urządzone pokoje i w pełni wyposażona, czekająca na gości kuchnia. Estetyka i dbałość o szczegóły sprawiają że od progu czujemy się jak u siebie w domu. W domu jest wi-fi i wszystkie media, także klimatyzacja. Skalny Dom jest idealnym miejscem zarówno dla rodzin z dziećmi jak i grupy przyjaciół. Piętrowa kondygnacja sprawia że nawet większa ilość osób nie będzie „na siebie wpadać” a sypialnie dają poczucie intymności.

odpoczynek pod Warszawą
odpoczynek pod Warszawą

W sercu natury

Oprócz faktu że willa jest doskonale przygotowana na nowych mieszkańców, to wypoczynek pod Warszawą zapewnia otoczenie, bowiem blisko od zabudowań jest piękny las. O tym jak czyste i krzepiące daje on powietrze, chyba nikomu nie trzeba tłumaczyć. Dzięki położeniu naszej wypoczynkowej atrakcji miłośnicy grzybów maja pole do popisu, a i pasjonaci fotografii z pewnością „upolują”coś ciekawego. Jeżeli jednak wolicie odpoczywać tylko leżąc na tarasie, także macie okazję poznać okolicznych mieszkańców gdyż zwierzęta leśne też lubią spacery najczęściej wczesnym rankiem lub późnym wieczorem. Taki bliski kontakt z przyrodą to doskonała nauka poszanowania życia dla najmłodszych, gdy mają okazję na własne oczy zobaczyć zające czy jeże. Do wody, szczególnie latem chętnie przychodzą sarny i inni leśni mieszkańcy, dlatego przy odrobinie cierpliwości i szczęścia można poczuć prawdziwie sielski klimat.
A to nie wszystko! Odwiedzając nasz dom macie Państwo także okazje poznać prawdziwe wiejskie życie, i skorzystać z dobrodziejstw gospodarzy. Niewątpliwie ogromną okazją się spróbowanie prawdziwego, wiejskiego mleka prosto od krowy, czy jajek od kur hodowanych w tradycyjny sposób. W Ksawerowie ogromną popularnością cieszą się wyroby robione tradycyjnymi sposobami. Każdy kto miał okazję skosztować rodzimej kuchni z pewnością doceni jej walory smakowe.